In Community

Succesverhaal

De merchandise strategie van Big Green Egg

Hoe versterkt een organisatie zoals Big Green Egg haar community van fans?

Waarom je dit succesverhaal moet lezen.

Ontdek hoe…

 • Big Green Egg hun klanten tot echte merk ambassadeurs transformeerde.
 • Een bedrijf een sterk kledingmerk kan lanceren.
 • Je meteen actie kan ondernemen aan de hand van de praktische actiepunten per strategie.
 • … Lees verder voor meer inzichten.

Nu, hoe kan een merk van een outdoor cooker nu precies anders zijn dan andere merken? Dit is het verhaal van Big Green Egg.

Partnership Big Green Egg & Merchandise Essentials

Big Green Egg is de nummer één merk van Kamado grills. Het team van Big Green Egg werkt nauw samen met Merchandise Essentials. De twee partners focussen op de beleving van de Big Green Egg fans en zetten daarvoor in op een merchandise strategie.

Elke onderneming wil dat klanten als het ware loyale fans worden. Aan de hand van een efficiënte merchandise strategie zijn de Big Green Egg klanten echte ambassadeurs geworden. Deze ambassadeurs zijn de sleutel tot meer klanten, fans en gekwalificeerd personeel. Resultaat? Een hechte community met een hart voor het merk.

Wil je te weten komen hoe je als premium merk je community kan uitbouwen tot één van je allergrootste troeven? Lees dan snel verder.

Beschrijf je core business, kort en duidelijk

‘Big Green Egg, de Porsche onder de barbecues’

Dat is de perfecte omschrijving van een Big Green Egg. De organisatie omschrijft een Big Green Egg als ‘een keramische barbecue en de beste outdoor cooker van het moment’. Een Big Green Egg koop je voor het leven. Tenzij je natuurlijk een grotere wil.

Wie ben je nu echt als bedrijf? Op deze vraag moet je een helder antwoord hebben. Schrijf een duidelijke kernomschrijving neer, en zorg ervoor dat je bedrijfsomschrijving overal naar voren komt.

Checkpoints

 • Beschrijf de core business van je organisatie, product of service in één zin. Bijvoorbeeld ‘Big Green Egg is de meest veelzijdige grill op de markt en heeft meer mogelijkheden dan alle andere conventionele barbecues samen.’
 • Hoe kan je je als onderneming onderscheiden van de anderen? Denk ‘outside the box’, elk idee is belangrijk. Big Green Egg heeft een duidelijke boodschap. ‘De Egg moet aan al uw verwachtingen voldoen voor culinaire perfectie’
 • Overtuig de mensen met je business door in te spelen op dé grote behoefte van (potentiële) klanten.

Wanneer je een duidelijke kijk hebt op je product of service, kan je focussen op een grotere klantengroep. Eén woord: productuitbreiding.

Big Green Egg Community Merchandise
Big Green Egg Community Merchandise

Vergroot je business: Line Extensions

Big Green Egg heeft een efficiënte strategie op vlak van productuitbreiding. Dat wil zeggen dat de organisatie meerdere producten en services aanbiedt die het gebruik van hun core product aanvullen. De variëteit van kwalitatieve producten maakt het mogelijk voor Big Green Egg om nog meer te voldoen aan de noden van de klanten.

Big Green Egg is een totaalpakket. Naast de ‘Egg’ als hoofdproduct kan je ook leuke accessoires kopen. Deze variëren van houtskool tot grill gereedschap. Fans kunnen naast de basics dus een grote variatie van kookgerei kopen om te gebruiken bij hun Egg.

Checkpoints

 • Welke producten of services kan je je klanten bieden? Brainstorm en maak een lijst. De producten en services moeten wel een link hebben met je hoofdproduct.
 • Vraag feedback aan klanten. Wat willen zij? Wat kun je hen nog meer bieden?
 • Bepaal welke producten ‘upsell goods’ zijn. Een logische upsell naast grills is bijvoorbeeld houtskool. Biedt de ‘upsell goods’ op alle platformen aan (website, e-mails, telefoongesprekken, …). Naast de externe communicatie is het ook belangrijk dat de mensen van je organisatie geïnformeerd zijn. Denk eraan, werknemers zijn de beste ambassadeurs.

Leestip: Lees het gratis e-book: Hoe lanceer je een interne merchandise shop voor je bedrijf?

Dit E-book leert je:

 • Waarom een goed team belangrijk is
 • Hoe je een merchandise shop lanceert in 5 eenvoudige stappen
 • Wat je voor, tijdens en na de lancering hoeft te doen

De strategie van het Big Green Egg fashion label

Het innovatieve grillmerk focust ook op… fashion! Samen met Merchandise Essentials is er een ‘Big Green Egg’ kledinglijn ontworpen en gelanceerd.

Big Green Egg zorgt voor een complete kookervaring. Dat is ook de reden waarom de ‘upsell goods’ zo populair zijn, zeker de ‘Big Green Egg’ kledinglijn. Potentiële klanten voelen aan dat het meer dan gewoon een product is, het is een totaalervaring. Zo kunnen de klanten nu ook naar buiten brengen dat ze oprecht achter het merk Big Green Egg staan.

Maar hoe start je als bedrijf een succesvolle kledinglijn? Big Green Egg heeft een collectie met grote variëteit. Van jong tot oud, zowel basics als creatief. Voor elke fan is er een leuk item in de collectie. Daarnaast is de kledinglijn heel sterk omdat de kernwaarden van het bedrijf sterk uitgestraald worden. Een topstrategie, die echt werkt.

Het bedrijf heeft de collectie gelanceerd op een groot evenement, ‘The Flavour Fair’ in Nederland. De merchandise winkel was dan ook een totaalervaring. De kleding werd op een creatieve manier gepresenteerd bij andere leuke producten zoals kookboeken, snijplanken en olijfolie. De hele community was benieuwd om de nieuwe merchandise te ontdekken. Het was een groot succes, veel mensen besloten vrienden, familie of zichzelf te trakteren op een cadeautje.

Big Green Egg Community Merchandise
Big Green Egg Community Merchandise

Checkpoints

 • Werk een strategie uit voor je kledingcollectie. Lijst je doelen op en maak het SMART (specifiek, meetbaar, acceptabel, realistisch en tijdgebonden).
 • Wat zijn de belangrijkste waarden van je bedrijf? Lijst je kernwaarden op, want de kleding moet deze uitstralen.
 • Werk de lancering uit van je kledingcollectie. Je kan bijvoorbeeld je kledinglijn lanceren op een evenement.

Kledingcollectie Big Green Egg

De strategie is er. Nu begint het leukste: de kledingcollectie uitwerken.

Het team van Big Green Egg realiseerde hun kledingcollectie bij Merchandise Essentials. Tijdens de creatie van kleding was er steeds een focus op de kernwaarden van Big Green Egg: passie, leiderschap, ambacht, ontwikkeling, inspiratie en genieten. De grafisch ontwerper van Merchandise Essentials creëerde designs die deze waarden ook werkelijk uitstralen. Elk detail is hierbij belangrijk. Het custom label bijvoorbeeld, het is iets klein maar wel essentieel voor de naambekendheid.

De designs van Big Green Egg kunnen je alvast inspireren.

bgetshirt

The original

Een kledinglijn heeft altijd een basic / original t-shirt. Een Big Green Egg is uniek en dit straalt het t-shirt ook uit door het krachtig design.  Het lederen label is de finishing touch die kwaliteit en authenticiteit uitstraalt.

The Egg

Dit design is puur en heeft minder details als je het vergelijkt met het logo. Het is eerder een arty design.

Big Green Egg Community Merchandise
Big Green Egg Community Merchandise

Big Green Egg Baby

Slabbetjes: voor de mini foodies en chefs in training!

Vintage design

Het vintage design straalt de authenticiteit van het merk uit. Eenvoudig en krachtig.

Big Green Egg Community Merchandise

Meer dan merchandise…

Deze dad hats passen perfect samen met het groene label! De geweven sokken zijn ook een succes. Ieder jaar brengt Big Green Egg een nieuwe paar sokken uit voor Vaderdag. Uit onderzoek blijkt dat de verkoop van producten voor speciale gelegenheden erg populair is. Zo kunnen de mensen dit beschouwen als een collectors item en kunnen ze zich elk jaar een nieuw uniek paar sokken aanschaffen.

dadhatbge
dadhatdetail

Alle kleding items stralen de kernwaarden van Big Green Egg uit: kwaliteit, originaliteit, creativiteit, ervaring, minimalisme en authenticiteit.

Checkpoints

 • Kies een betrouwbare partner uit voor de lancering van je kledinglijn. Succes op lange termijn is belangrijk. Een partner denkt mee, en doet meer dan enkel je kledij bedrukken.
 • Zorg dat je kernwaarden zichtbaar zijn in je kleding.
 • Kies altijd voor een basis-design. Bijvoorbeeld de originele Big Green Egg t-shirt. Dit is als het ware een iconisch item, the original.
 • Wees zorgvuldig met het kiezen van producten. Denk aan verschillende kledingitems zoals sokken, petten en slabbetjes. Elke detail is belangrijk, custom labeling is nodig voor een sterk merk!
 • Organiseer acties en breng nieuwe producten uit voor speciale gelegenheden. Voor vaderdag bijvoorbeeld lanceert Big Green Egg jaarlijks een uniek paar kousen.

Meten is weten

De think big, act small strategie: Leg de lat hoog, zoek mogelijkheden om resultaten te boeken op lange-termijn en neem gerichte stappen op korte-termijn. Iedere stap die je neemt moet gemeten worden. Dit is de enige manier om te weten of je strategie de juiste is.

Het succes van je acties kan je meten door het analyseren van de verkoopcijfers. Het is ook mogelijk om de social media resultaten te analyseren. Check bijvoorbeeld het aantal likes en volgers dat je hebt. Meet ook de top-of-mind awareness om te weten of klanten nog steeds aan je merk denken.

Leestip: Hoe meet je de Brand Awareness?

Checkpoints

 • Houd alle acties bij om je kledingmerk te promoten, en vind de juiste meet-tool.
 • Check je social media resultaten, geef jezelf een doel.
 • Kijk welke acties werken en welke niet.

Nu is het aan jou!

Big Green Egg heeft een efficiënte strategie met productuitbreiding. Merchandise is geen willekeurige extra, het is een pijler binnen het productgamma. Promoot geen t-shirts die mensen niet zullen dragen. Kies voor fashion met onvergetelijke designs. Een kledingcollectie is meer dan alleen kleding, het versterkt de samenhorigheid binnen de community. Het grootste doel van een community is dat de mensen jouw boodschap dragen. Denk zoals Big Green Egg, en wees op je eigen manier uniek.

Breng je community naar een hoger level

De case study lezen is alvast een goed begin. Heb je nog vragen over het succes van merchandise binnen een organisatie? Twijfel niet om ons team te contacteren, wij leggen je graag uit hoe jij het verschil kan maken met merchandise.

Contacteer ons team voor een kennismakingsgesprek op maat. Mail ons via info@merchandise-essentials.com of vul het onderstaande formulier in.

Bezoek de Community Essentials website en ontdek meer over de essentie van een sterke community.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search