Za kulisami:
nasze biuro Gdańsku.

Merchandise Essentials rozpoczął działalność 5 lat temu i ma już 5 biur w 4 różnych krajach!
Jedna z tych lokalizacji znajduje się w Gdańsku, w Polsce. Pracują tam trzy utalentowane osoby.
W tym miesiącu opowiemy Wam więcej o biurze w Gdańsku.

Jak to się zaczęło.

Niels i Steven założyli Merchandise Essentials w 2013 roku. Zaczynali w salonie swoich rodziców jako “Night Essentials”. Już w 2015 roku otworzyli biuro i showroom w Roeselare.

Po otwarciu biur w Holandii i Niemczech, Merchandise Essentials zdecydowało się na ekspansję Polski. Pierwsze polskie biuro znajdowało się w Łodzi. Kilka miesięcy później otwarto kolejne w Gdańsku.

Ponieważ troszczymy się o naszą planetę, skupiamy się na pracy i produkcji na terenie Unii Europejskiej. Robimy to, by uniknąć zanieczyszczania środowiska poprzez transport. Łódź jest miastem znanym z produkcji tekstyliów zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i jest logistycznym sercem Europy. Decyzja o otwarciu biura w Łodzi została więc szybko podjęta. Z tych samych powodów, zdecydowaliśmy się również zlokalizować tam swój zakład produkcyjny. Dzięki temu możemy nadzorować wszystkie etapy produkcji.
Łódzkie biuro zostało oficjalnie otwarte w styczniu 2020 roku.

W Polsce nie wszyscy znają słowo “merchandise” a spersonalizowane ubrania kojarzą się z klasycznym t-shirt z logo. Z tego powodu w Polsce nie mogło zabraknąć biura ukierunkowanego na sprzedaż. Otworzyliśmy biuro w Gdańsku, ponieważ chcemy udowodnić, że personalizowane ubrania mogą być wygodne, jakościowe ale przede wszystkim bronią się swoim wyglądem!

Odpowiedni ludzie są w stanie przekonać polski rynek o potędze merchandisu – to jest coś czego Polska potrzebowała.

Radość z coworkingu.

Biuro Merchandise Essentials w Gdańsku mieści się w Olivia Business Centre, prestiżowym i tętniącym życiem parku biznesowym zlokalizowanym w samym sercu Gdańska. Obecnie oferuje on 175 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, na której znaleźć można wiele różnorodnych firm.

Biuro Merchandise Essentials znajduje się w budynku, w którym jest coworking. Spotyka się tam wiele osób z różnych firm, w tym Ewelina, nasz Team Leader. Atmosfera coworkingu jest naprawdę świetna. Jest to idealne miejsce spotkań, a oprócz tego coworkerzy chętnie sobie pomagają.

Od czasu do czasu organizowane są również imprezy, dzięki którym wszyscy mogą się lepiej poznać. W obecnej sytuacji jest to trochę bardziej skomplikowane, ale O4 radzi sobie z tym w kreatywny sposób. Niedawno odbył się Business Speed Dating online, dzięki któremu uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem i o tym, jakie firmy reprezentują. Niesamowite, nie sądzisz?

Współpraca pomiędzy Łodzią a Gdańskiem.

Biuro produkcyjne znajduje się w Łodzi, natomiast w Gdańsku zarządzamy sprzedażą. Mimo, że oba biura dzieli ponad 300 kilometrów, nasi pracownicy starają się komunikować ze sobą jak najlepiej.

Gdy pojawiają się pytania związane z produkcją, łączą się na wideokonferencjach
by jak najszybciej uzyskać potrzebne odpowiedzi. Oprócz tego przynajmniej raz w miesiącu umawiają się na spotkania w Łodzi, aby pozostać w kontakcie i trochę nadrobić zaległości.

Całym sercem ze zwierzętami.

Ludzie w coworkingu O4 są wielkimi fanami zwierząt, dlatego też są one mile widziane w biurze. Jeśli masz w domu psa, możesz śmiało przyprowadzać go do pracy. Dzięki zwierzakom biuro robi się jeszcze bardziej przytulne, w końcu wśród swoich pupili możesz czuć się jak w domu.

W Merchandise Essentials również kochamy zwierzęta. Jako firma z branży tekstylnej, często mamy dużo zbędnych materiałów, które nie mogą być już wykorzystane do produkcji odzieży. Z tych tkanin szyjemy koce i poduszki dla schronisk. Dzięki temu zwierzęta mogą tam przebywać w komfortowych warunkach. Może świetnym pomysłem byłoby zaadoptowanie psa ze schroniska jako psa biurowego?

Jesteście ciekawi, co jeszcze dzieje się za kulisami Merchandise Essentials? W takim razie zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Start typing and press Enter to search